Rośliny kwitnące w ogrodzie i nie tylko

Rośliny kwitnące w ogrodzie i nie tylko

Słoneczniki to popularne rośliny ogrodowe. Wytwarzają jadalne nasiona słonecznika, które są często spożywane jako przekąska. Kwiaty mają kształt trąbki i są osadzone na atrakcyjnych liściach. Niektóre kwitną przez całe lato. Są łatwe w utrzymaniu i wytwarzają wiele kwiatów na jednej łodydze. Niektóre z nich symbolizują nawet miłość i wierność. Można je sadzić w ogrodzie, aby uczcić specjalne okazje. Stanowią także piękne obrzeża ogrodzeń.

Hortensja jest doskonałym wyborem do ogrodu, ponieważ jest łatwym w pielęgnacji, pachnącym kwiatem. Ten rodzimy krzew dorasta do około 8 stóp wysokości i ma duże, bulwiaste kwiaty w kolorze różowym lub białym. Kwiaty są przydatne także dlatego, że wskazują poziom pH gleby, gdyż są naturalnymi miernikami pH. Hortensja ma wiele zastosowań, w tym w dekoracjach ślubnych. Można ją uznać za symbol zrozumienia i bezduszności.

Istnieje wiele rodzajów hortensji, które są popularnym wyborem dla każdego krajobrazu. Krzewy te osiągają wysokość około trzech stóp i pochodzą z Azji. Ich kwiaty cebulowe mają wiele odcieni niebieskiego i różu. Są one doskonałym wskaźnikiem poziomu pH gleby. Rosną dość wysoko, a ich kwiaty są dość efektowne. Niektóre z tych roślin są dobrym wyborem do ogrodów ślubnych i mogą ubarwić każdą uroczystość weselną.

Peonia dobrze rośnie w różnych typach gleby. Preferują gleby żyzne, dobrze zdrenowane i unikają miejsc podmokłych. Pomocne mogą być dodatki do gleby, choć najlepiej unikać obornika, ponieważ sprzyja on rozwojowi choroby Botrytis. Jeśli gleba jest uboga, pomocne będzie dodanie substancji organicznych. Poziom pH dla piwonii wynosi 6,5-7. Piwonie dobrze rosną zarówno w glebie gliniastej, jak i piaszczystej.

Peonia

Piwonie są odporne i dobrze rozwijają się w większości klimatów. Mogą być jednak podatne na porażenie przez botrytis i mączniaka prawdziwego. Grzyby te atakują nowo rozwinięte pąki kwiatowe i powodują ich zamieranie. Ich występowanie można ograniczyć, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza wokół rośliny. Rośliny te dobrze rozwijają się także w cieniu. Jeśli chcesz dodać odrobinę czerwieni do swojego ogrodu, spróbuj posadzić piwonie w pobliżu okna. Rośliny te są odporne na słońce i nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Piwonie nie sprawiają kłopotów, ale są delikatne. Ze względu na dwupłatkowe kwiaty mogą się przewracać. Aby temu zapobiec, należy podłożyć pod pędy kwiatowe podpory z siatki. Są to zwykle rośliny jednopienne. Użycie brezentu lub ostrego szpadla do wykopania bryły korzeniowej ułatwia transport. Plandeka lub płachta może chronić roślinę podczas przenoszenia.

Krzewy kwitnące to świetny sposób na rozjaśnienie ogrodu. Istnieje wiele odmian krzewów kwitnących, w tym spirea, dziewięćsił, azalia, weigela i róża Sharona. Rośliny te są nieinwazyjne i nadają się do uprawy w różnych klimatach. Jeśli masz zwierzęta domowe, unikaj roślin, które są dla nich trujące. Twoja rodzina i zwierzęta będą Ci za to wdzięczne. Niektóre z tych roślin przyciągają nawet pszczoły.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.