Kika porad dotyczących dekoracji i aranżacji twojego domu

Kika porad dotyczących dekoracji i aranżacji twojego domu

Dekoracja przedpokoju - wskazówki

Przedpokój to korytarz, przedsionek, korytarzyk. Miejsce to, wbrew pozorom, pełni ważną rolę. Jest wejściem do naszego mieszkania. To również miejsce, w którym przyjmujemy gości, którzy mimowolnie zaczynają oceniać naszą przestrzeń. Jest to miejsce, które od razu jest oceniane. Ważne jest, aby aranżacja przedpokoju sprawiała jak najlepsze wrażenie.

Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, aby przestrzeń była dobrze oświetlona i jasna. Wszystkie lustra pasują idealnie - nie tylko odbijają światło, ale także optycznie powiększają przestrzeń. Jest to szczególnie ważne podczas urządzania przedpokoju w bloku. Nie ma w nim okien ani zbyt dużej przestrzeni.

Ten obszar powinien być utrzymany w czystości i porządku. Niespodziewani goście mogą nie chcieć mieć w swoim mieszkaniu zabrudzonej podłogi czy brudnego lustra. Najlepiej utrzymać czystość w tym miejscu i używać jak najmniej sprzętów. W zależności od metrażu powinna wystarczyć przesuwna szafa wnękowa, wieszak na ubrania, szczególnie te mokre od śniegu i deszczu, oraz szafka na buty, która może pełnić również funkcję siedziska. Dzięki temu przestrzeń nie będzie sprawiała wrażenia zagraconej i zatłoczonej.

Porady i wskazówki dotyczące dekoracji salonu

Pokój dzienny, który służy dwóm celom, jest najważniejszą przestrzenią w domu. To właśnie tam zbieramy się z rodziną, aby porozmawiać, zrelaksować się, obejrzeć telewizję lub zagrać w gry planszowe. Z drugiej strony, służy również jako miejsce do zabawiania gości. Ważne jest, aby ta przestrzeń była funkcjonalna i urządzona ze smakiem.

Przy projektowaniu przestrzeni dziennej należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy: ile miejsca mamy do dyspozycji, czy jest ona oddzielna czy połączona z dużym aneksem kuchennym lub dużą kuchnią oraz czy mamy jadalnię czy nie. Te pytania pomogą Ci zaprojektować wnętrze.

Dobrym pomysłem jest wydzielenie pewnych stref - telewizyjnej, wypoczynkowej i jadalnej. Wprowadzi to do wnętrza ład i harmonię. Do oddzielenia kuchni od salonu można wykorzystać wysoki barek lub stół z czterema krzesłami. W tym miejscu świetnym pomysłem może być różnorodność kolorów ścian. Pamiętaj o dodatkach, takich jak tekstylia, które ożywią i nadadzą przytulności Twojemu pomieszczeniu. Ważne jest również oświetlenie oraz odpowiednie meble. Aranżacja przestrzeni mieszkalnej powinna zachęcać do spędzania w niej czasu.

Ważną rolę odgrywa zestaw sof, choć dokładny skład może być różny. W skład kompletu sofy wchodzą zazwyczaj dwa fotele, jedna sofa oraz stolik. Jest to spójne z ogólną aranżacją mieszkania. Atmosferę podkreślą poduszki o ciekawej fakturze i wzorze, koce i narzuty. Designerskie lampy, rośliny w ciekawych doniczkach i wazonach, a także wszelkie dzieła sztuki, rysunki czy grafiki na ścianach sprawią, że atmosfera będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

Sprawdź także: Panele czy podłoga z drewna?

kuchnia z salonem i jadalnią

Kuchnia to serce Twojego domu

Kuchnia jest centralnym pomieszczeniem w domu. To tutaj jemy, spędzamy czas przy stole, gotujemy i zmywamy naczynia. Ważne jest, aby przy urządzaniu kuchni wziąć pod uwagę wygodę i funkcjonalność. Ważne jest, aby urządzenia, z których korzystamy najczęściej, takie jak zlewozmywak, kuchenka i lodówka, znajdowały się blisko siebie. Ważne jest, aby przygotowywanie posiłków było proste i sprawne.

Jeśli planujemy urządzić małą kuchnię w bloku, należy pamiętać, że każdy centymetr kwadratowy przestrzeni musi być odpowiednio zaprojektowany. Szafki na nóżkach lub kółkach będą wizualnie lżejsze. Należy również zastanowić się, ile mamy urządzeń AGD, aby nie czuć się przytłoczonym i nie tworzyć bałaganu. Szuflady są świetne do kuchni. Nie trzeba się ruszać, aby dotrzeć do następnego, jak szafki.

Jak urządzić swoją łazienkę?

Łazienki to intymne przestrzenie, które muszą być zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Często musimy zaaranżować małą łazienkę w bloku. Przy ograniczonej przestrzeni musimy zadbać o to, aby niezbędne elementy wyposażenia sanitarnego znajdowały się w odpowiedniej odległości, tak abyśmy mogli z nich wygodnie korzystać. Za pomocą kolorów można optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej osobowość.

Horyzontalnie ułożone płytki z idealnie dobraną fugą wprowadzą ład i harmonię do Twojej przestrzeni. Wybieraj jasne płytki o chłodnym odcieniu i połysku (to samo dotyczy frontów szafek). Interesujące są płytki o nietypowych kształtach, takich jak heksagony czy rybia łuska.

W łazience świetnie prezentują się lustra w ramach. Sprawią, że wyda się ona dwa razy większa i wpuści więcej światła. Pomaga to stworzyć odpowiedni klimat i wyeksponować pewne elementy. Aranżacja łazienki uwydatni wszelkie dodatki, kolorowe ręczniki, czy fantazyjne grzejniki.

Małe łazienki powinny być utrzymane w bieli, ponieważ jest ona ponadczasowa, łatwa w utrzymaniu i czysta. Można ją również zestawić z dowolnym stylem i kolorem mebli, aby rozjaśnić wnętrze. Nie jest to jednak jedyna opcja. Możemy również postawić na płytki w odcieniach szarości i kości słoniowej z mozaiką w strefie prysznica i umywalki. Świetnie będzie się też prezentował poziomy pas płytek w żywym kolorze. Drewniane elementy mogą być świetnym sposobem na ocieplenie wnętrza i stworzenie przytulnej atmosfery. Lepiej nie przesadzać z ilością wzorów, gdyż możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Pamiętajmy, że mała łazienka powinna mieć subtelne zestawienia dwóch lub więcej kolorów. Ciepłe barwy przybliżają ściany do siebie, natomiast kolory z zimnej palety sprawiają, że wydają się one oddalone. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tego samego koloru, ale w innym nasyceniu.

Projektowanie wnętrz to ogromne przedsięwzięcie. Masz dwie opcje: możesz zrobić to sam lub zatrudnić profesjonalistów, którzy poprowadzą Cię i będą nadzorować. Rzadko zdarza się, aby członek rodziny był w stanie wykonać wszystkie prace. Ekipa wykończeniowa oferuje zniżki w hurtowniach materiałów budowlanych. Oczywiście, to my podejmujemy ostateczną decyzję.

 

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.