Urządzanie balkonu w bloku

Urządzanie balkonu w bloku

Balkon w bloku to całkiem dobra materia do rozwijania swojej kreatywności, chociaż oczywiście przestrzeni nie ma zbyt wiele. Nawet niewielki balkon może stać się miejscem wygodnego wypoczynku i wcale nie potrzeba wiele, by dokonać prawdziwej metamorfozy, niewielkimi nakładami finansowymi oraz niewielką pracą własną.

Meble na balkon

Najważniejszym ogranicznikiem balkonowych wyborów jest oczywiście dostępna przestrzeń. Za najładniejsze uchodzą duże stoły i fotele, ale trzeba oczywiście mieć dość miejsca, by się nimi móc cieszyć. W praktyce aranżacji miejsca na balkonie w bloku konieczne jest stosowanie podejścia ergonomicznego i wybieranie rozwiązań praktycznych.

Takim rozwiązaniem mogą być między innymi wszelkiego rodzaju składane stoły i krzesła, które można momentalnie złożyć i przestają zajmować przestrzeń. Kiedy są potrzebne, rozkładamy je i przestrzeń zyskuje odpowiednią aranżację.

Zazwyczaj problemem jest stosowanie dodatków, ponieważ zajmują dużo miejsca, ale są i dodatki, które tego miejsca kraść nie będą. Takie dodatki to na przykład doniczki na metalowych prętach wychodzące poza obręb balkonu. Zwisające elementy ogólnie są znakomitym rozwiązaniem, na przykład zwisające lampy.

Jeśli mamy możliwość połączenia pokoju dziennego z tarasem, takie połączenie jest wyjątkowo dobrym rozwiązaniem. W ten sposób w mieszkaniu powstaje swoista strefa relaksu, chociaż jej budowa wymaga oczywiście zastosowania bardzo konkretnych rozwiązań architektonicznych.

urządzenie balkonu

Proste porady

Ogród jest marzeniem wielu osób mieszkających w blokach. Można to marzenie spełnić chociażby po części, jeśli postawi się na dużą ilość roślin. Zazwyczaj ogrodowe aranżacje dobrze jest opierać o kwiaty. Wybór jest tutaj naprawdę szeroki. Pięknie wieczorem pachnieć będzie petunia. Wytrzyma długo i będzie ładnie wyglądała aż do przymrozków. Pelargonie, fuksje to też opcje znakomite, głównie ze względu na multum kolorów.

Jeśli nasz balkon wychodzi na południe, możemy skorzystać z mat bambusowych wyłapujących promienie słoneczne i sprawiających, że projekt wnętrza będzie zdecydowanie ciekawszy i przypominać będzie las.

Meble to ważny element balkonowej aranżacji, ale warto jest też pomyśleć o okładzinach elewacyjnych. Żeby stworzyć jeszcze bardziej imponujące propozycje, można postarać się o kamień elewacyjny. Kamień naturalny jest atrakcją samą w sobie, a można pójść jeszcze o krok dalej i uzyskać idealne podłoże dla roślin uwielbiających się wspinać. Pnącza to opcja praktycznie dla każdego balkonu.

Balkonowe inspiracje

Zazwyczaj dobrze jest pomyśleć o zabudowanie przynajmniej części balkonu, ponieważ balkony są narażone na działanie silnych podmuchów wiatrów oraz zacinającego deszczu. Zabudowę można wykonać ze szkła lub z różnych tworzyw sztucznych, dzięki czemu balkon będzie skutecznie zabezpieczony, a koszty inwestycji nie będą specjalnie wysokie. Takie zaaranżowanie balkonu pozwala na korzystanie z usług roślin lubiących trochę więcej cienia oraz z roślin, które muszą być chronione przed działaniem skrajnych warunków atmosferycznych.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.