Wielkoformatowe płytki na taras i balkon

Wielkoformatowe płytki na taras i balkon

Nowoczesne techniki umożliwiły powiększenie wnętrza przy użyciu tego samego materiału podłogowego na tarasie. Powierzchnie zewnętrzne mogą być dekorowane płytkami wielkoformatowymi.

Ze względu na odporność na zmiany pogody, duże płytki nie były polecane na tarasy i balkony. Podłoga mogłaby zostać uszkodzona przez mróz i opady atmosferyczne. Jest na to sposób.

Płytki wielkoformatowe na balkon

Płytki wielkoformatowe to płytki o wymiarach 40x40 cm, 30x60 cm lub 25x70 cm. Duże płytki na tarasach mają tę zaletę, że mają niepowtarzalny wygląd i jednolitą płaszczyznę. Technologia pozwalająca na produkcję płytek rektyfikowanych daje im precyzyjnie przycięte krawędzie. Płytki wielkoformatowe mogą być układane razem z bardzo małą przestrzenią dylatacyjną. Dzięki temu powstaje jednolita podłoga z niewielką ilością widocznych fug. Chociaż płytki wielkoformatowe mogą świetnie wyglądać na podłodze tarasu, nie nadają się do stosowania jako element posadzki. Należy wybierać płytki o bardziej chropowatej powierzchni. Takie płytki będą antypoślizgowe. Można wybierać spośród szerokiej gamy płytek, z których każda ma inną fakturę. Pod względem dekoracji ich powierzchni producenci prześcigają się w pomysłach. Seria dużych płytek może wyglądać jak tkanina, kamień lub drewno. Swoją doskonałą imitacją często wprawiają obserwatora w zakłopotanie. Do już atrakcyjnych płytek wielkoformatowych możemy dodać modne płytki wielkoformatowe, które wyglądem i fakturą przypominają skórę i bambus.

Układanie płytek wielkoformatowych

Nowoczesne, mrozoodporne płytki wielkoformatowe w dużym formacie można układać na powierzchniach tarasowych systemem wykorzystującym uszczelniające maty docinane. Dzięki dwuwarstwowej konstrukcji jest on elastyczny i odporny na zmiany pogody. Pozwala na zmniejszenie naprężeń w posadzce układanej na tarasie. Uszczelnia powierzchnię tarasu i stanowi solidne podłoże dla zaprawy klejącej, zapewniając jej dobrą przyczepność. Przed ułożeniem maty należy przygotować podłoże. Konieczne będzie zastosowanie zaprawy wyrównującej. Po jej wyschnięciu nanosimy cienkowarstwową zaprawę klejową. Jej główną zaletą jest elastyczność. Na niej układamy matę. Matę docinamy na wymiar, a do łączenia używamy taśm uszczelniających z polipropylenu. Następnie przy pomocy tej samej cienkiej zaprawy klejącej przyklejamy płytki wielkoformatowe. Aby mieć pewność, że duże płytki dobrze się trzymają, warto użyć gumowego młotka. Należy pamiętać o sprawdzeniu równości dużych płytek, ponieważ wszelkie krzywizny i nierówności będą bardziej widoczne niż w przypadku zwykłych płytek. Do wypełnienia szczelin należy użyć elastycznej zaprawy do fugowania. Najlepiej użyć produktu, który jest odporny na pleśń, grzyby i przyczepność brudu. Do wypełnienia szczelin między poręczami a ścianami należy użyć silikonu sanitarnego.

Więcej o płytkach wielkoformatowych znajdziesz na https://wielkoformatowa.eu/

balkon / taras

Jakie płytki wybrać na taras?

Płytki tarasowe z gresu porcelanowego znane są ze swojej trwałości. Muszą wytrzymać bardzo niskie temperatury w zimie i wysokie w lecie, a także promienie słoneczne nagrzewające powierzchnię, deszcz, śnieg i grad. Połączenie zaawansowanej technologii produkcji z doskonale skomponowanymi materiałami pozwala na zapewnienie wieloletniej niezawodności.

Wybierz antypoślizgowe płytki tarasowe

Producenci wyposażenia balkonów i tarasów w celu zwiększenia bezpieczeństwa uwzględnili również właściwości antypoślizgowe. Nie będą się one tak łatwo ślizgać jak tańsze odpowiedniki, nawet jeśli są mokre. Zmniejsza to ryzyko poślizgnięcia się.

Masz problem z wyborem odpowiedniego asortymentu dla swoich potrzeb? Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą znaleźć idealne rozwiązanie dla Ciebie! Balkon lub taras to miejsce, gdzie można spędzić czas z bliskimi, zjeść posiłek lub po prostu zrelaksować się z książką i odrobiną wina.

Płyty tarasowe na każdą pogodę

Przy wykańczaniu balkonu najważniejsza jest jakość. Nie należy wybierać niskiej jakości płytek przeznaczonych do użytku wewnętrznego. Takie płytki nie są wytrzymałe na ekstremalne warunki pogodowe, a pierwsze oznaki zniszczeń można zauważyć już po pierwszej zimie. Powierzchnia balkonu jest szczególnie narażona na działanie mrozu i wody. Dlatego warto zadbać o to, aby płytki balkonowe były odporne na działanie niskich temperatur. Zapobiegnie to pękaniu płytek i nasiąkaniu ich wodą w czasie zimy. Ważne jest, aby upewnić się, że płytki są wystarczająco mocne, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe. Pomoże to chronić Ciebie i Twoich bliskich przed ewentualnymi wypadkami. Wszystkie oferowane przez nas płytki tarasowe są antypoślizgowe i mrozoodporne. Nasze płytki balkonowe są również niezwykle łatwe w montażu, ponieważ mają takie same wymiary i krawędzie jak nasza rektyfikacja.

Jaki rodzaj płytek tarasowych wybrać? Zwykłe, wzorzyste, a może imitujące drewno?

O stylu i wyglądzie balkonu zadecydują gusta i przyzwyczajenia mieszkańców. Minimalistyczny balkon będzie wyglądał zupełnie inaczej niż ten, który jest wypełniony kwitnącymi kwiatami. Balkon jest ważną przestrzenią, która łączy zewnętrzną i wewnętrzną część domu. Możesz wybrać płytki tarasowe w neutralnych kolorach brązu, beżu i szarości, aby stworzyć ponadczasowy i stonowany wygląd. Możesz łatwo zmienić wygląd swojego balkonu, dodając nowe płytki, gdy zmieniają się Twoje upodobania. Jeśli podążasz za najnowszymi trendami mody, wybierz płytki wzorzyste lub geometryczne. Dzięki temu Twój balkon stanie się wspaniałą dekoracją i miejscem relaksu.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.