Co może znaleźć się w projekcie nowoczesnego ogrodu?

Co może znaleźć się w projekcie nowoczesnego ogrodu?

Nowoczesne ogrody przydomowe dają możliwość wszechstronnej organizacji przestrzeni. W zależności od tego, czy preferujemy aktywne spędzanie czasu, czy też spokojny wypoczynek, możemy dostosować go tak, by odpowiadał naszym potrzebom. Kluczem do miłego spędzania czasu jest oczywiście również estetyka terenu zielonego. Dowiedz się, jak można urządzić nowoczesny ogród.

Co można zbudować w ogrodzie?

W ogrodzie można pokusić się o wykonanie strefy sportu, w której znajdą się boiska, baseny czy stawy kąpielowe lub kącika relaksu, gdzie możemy umieścić leżanki, miejsce na grilla, drewnianą balię czy ławeczki. Jeśli chcemy mieć perfekcyjnie zaprojektowany ogród, można zgłosić się po pomoc do specjalistów zakładających ogrody. Łódź to świetne miejsce na ich poszukiwanie, ponieważ znajduje się tam siedziba firmy Sekka Ogrody, która zajmuje się wykonawstwem i realizacją projektów ogrodów.

Co urozmaici przestrzeń ogrodową?

Wiele osób nie wie, jak dużo elementów może znaleźć się w nowoczesnym ogrodzie. Niezmiennie dobre wrażenie robią oczka wodne z rybami i żabami czy atrakcyjna architektura ogrodowa taka jak ozdobne altany, pergole i drabinki, na których może rosnąć bluszcz. Jeśli decydujemy się na staw kąpielowy o nieco większych wymiarach, można pokusić się o wyspę lub mostek w ogrodzie.

Nie zapomnijmy też o kompozycjach kwiatów i roślin, które wydzielą poszczególne strefy i zapewnią odpowiednią ilość prywatności. Dobrym pomysłem jest również wcześniejsze zainteresowanie się aspektem praktycznym związanym z pielęgnacją – można zdecydować się na systemy automatycznego nawadniania, a także regularną współpracę z ogrodnikami Sekka Ogrody, który zadbają o wszystkie rośliny.

Jak wykonać ścieżki i oświetlenie?

Alejki ogrodowe można wykonać z betonu, drewna, kamienia, klińca czy cegły w zależności od tego, co najlepiej komponuje się z elewacją i wyglądem domu. Ścieżki muszą prowadzić do wszystkich istotnych miejsc w okolicy budynku – do garażu, strefy wypoczynku, boiska czy altany. Oświetlenie powinno umożliwiać swobodne poruszanie się wieczorami, a także podkreślać efektowne elementy ogrodu i domu. Doskonale w tym zastosowaniu sprawdzają się lampki solarne.

Artykuł partnera

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.