Burzowe chmury nad domem i ogrodem

Burzowe chmury nad domem i ogrodem

Wiosna to szczególny czas dla otoczenia naszego domu. Budząca się do życia natura wymaga troskliwej pielęgnacji, a ogród po zimie potrzebuje odpowiednich prac porządkowych, żeby mógł nam w pełnej krasie służyć latem. Jest to również pora roku, w trakcie której załamania pogody powodują częste opady oraz wahania temperatury. Wystawia to na ryzyko zniszczenia nie tylko roślinność. Podatne na wpływ kapryśnej aury są także elementy zewnętrzne domu, takie jak nawierzchnie, schody czy elewacja.

Gwałtowne burze i nawałnice to typowe zjawiska atmosferyczne dla tej pory roku. Ciężki grad może spowodować mikrouszkodzenia nawierzchni zewnętrznych, skutkujące poważniejszymi problemami konstrukcyjnymi w późniejszym czasie. Z kolei intensywne opady deszczu przekładają się na parametry użytkowe nawierzchni, które mokre stają niebezpieczne dla użytkowników.

W tak trudnym okresie dla infrastruktury naszego domu, odprowadzanie wody ze schodów, czy też zabezpieczanie nawierzchni poprzez impregnację, mogą okazać się niewystarczające. Warto przewidzieć wszystkie praktyczne aspekty użytkowania zewnętrznych elementów stałych posesji i dobrać do nich jak najlepszy materiał. Sposobem na trudne warunki pogodowe, jest inwestycja w dobrej jakości produkty nawierzchniowe, na przykład w odporny na różnego typu uszkodzenia beton architektoniczny. Rynek oferuje bogaty wybór produktów betonowych o szerokim zastosowaniu, m.in.: płyty tarasowe, posadzkowe, fasadowe oraz wewnętrzne i zewnętrzne schody, czy okładziny schodowe. Jednym z wiodących producentów w Polsce jest firma Probet-Dasag, która w procesie wytwórczym wykorzystuje najlepsze gatunkowo kruszywa, biały bądź szary cement oraz domieszki, wpływające na poprawę właściwości mieszanki.

Beton sam w sobie odznacza się nie tylko trwałością, ale również, dzięki chropowatej powierzchni, posiada właściwości antypoślizgowe. To szczególnie ważny walor praktyczny powierzchni zewnętrznych, które niezależnie od pogody, powinny zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego też schody prowadzące do domu lub na ogród, warto dodatkowo wyposażyć w specjalne wkładki antypoślizgowe. Wtopiony w stopnie profil PVC i wmontowany do niego gumowy grzybek, stanowią idealne rozwiązanie chroniące przed poślizgiem. O takim zabezpieczeniu warto pomyśleć, jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze.

Z naszego asortymentu do ogrodu polecam produkty z kolekcji FAVILLA – mówi Andrzej Chłopek, ekspert Probet-Dasag - wyróżnia je wyjątkowy, minimalistyczny design. Subtelna kolorystyka podkreśli feerię barw ogrodowej roślinności. Największym atutem kolekcji FAVILLA jest jednak strona praktyczna. Dzięki wysokim parametrom użytkowym, jest trwała i bezpieczna w eksploatacji. Te produkty cechuje wysoka mrozoodporność oraz niska nasiąkliwość. Połączenie tych dwóch cech, obniża ryzyko popękania. Dodatkowo FAVILLA jest impregnowana już na etapie produkcji, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie powierzchni.

Seria FAVILLA dostępna jest w kilku rozmiarach: 60x40, 40x40, 50x50. Bogaty wybór form daje wiele możliwości aranżacji otoczenia domu i dopasowania go do naszych indywidualnych gustów.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.