Zadnaj o wnętrza poprzez regularne pranie sof i tapicerki meblowej

Zadnaj o wnętrza poprzez regularne pranie sof i tapicerki meblowej

Meble tapicerowane to piękna, użytkowa ozdoba każdego wnętrza. Mają one mnóstwo różnych wzorów oraz kolorów. Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, na pewno znajdziesz taki wariant, który będzie spełniał wszystkie Twoje potrzeby. Nic więc dziwnego, że na chwilę obecną ciężko sobie wyobrazić salon bez sofy czy kanapy. Te meble stały się już wręcz integralną częścią salonu.

Każdy, kto zdecydował się, na to rozwiązanie chciałby, aby meble wypoczynkowe zachwycały oko przez długie lata. W końcu jest to zakup, na który patrzymy w kategorii długoterminowej. Niestety w przypadku niewłaściwej pielęgnacji, może się okazać, że już po kilku miesiącach zauważymy pierwsze niedoskonałości, które będą pojawiać się na naszej tapicerce meblowej.

Plamy pojawiają się niespodziewanie. Wystarczy dosłownie moment, aby kawa, wino lub sok wylądowały na sofie. A wtedy tragedia gotowa. Materiał szybko chłonie płyn, co powoduje przebarwienia. Jeżeli zbagatelizujemy przebarwienie, może się okazać, że jest ono później bardzo trudne do usunięcia.

Domowe sposoby na czyszczenie sofy

Sposobów na pranie sofy, kanap lub narożników jest bardzo wiele. Najczęściej sięgamy po pierwszy lepszy ogólnodostępny środek do prania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że preparaty, które są sprzedawane w większości supermarketów, to nie są środki piorące najwyższej jakości. Jeżeli będziemy wykorzystywać je w niewłaściwy sposób, możemy pogorszyć sprawę i spowodować dodatkowe szkody.

Jest to możliwe, ponieważ niektóre materiały wymagają dobrania odpowiednio delikatnych środków piorących. Tkaniny mają różne właściwości. Nie każdy detergent jest przeznaczony do każdej tkaniny. Do osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów konieczne jest dobieranie środków czystości pod konkretną powierzchnię, na której wystąpiło zabrudzenie. Tylko w ten sposób możemy usunąć zabrudzenie całkowicie bezpiecznie.

Nasze babcie radziły sobie z plamami przy pomocy różnych produktów, które znajdowały się w domu. W niektórych przypadkach była to soda oczyszczona, czasem babcia zalecała wykorzystanie soku z cytryny. Te metody nie są jednak dostatecznie skuteczne. Jeżeli chcemy usunąć plamę, która powstała w wyniku rozlania napoju, warto zamówić fachowe czyszczenie tapicerki meblowej.

Są jednak takie sposoby, które nasze babcie zalecały i wciąż są przydatne. Przede wszystkim chodzi tutaj o zastosowanie szarego mydła. Możesz wykorzystać ciepła wodę, szare mydło oraz czystą ścierkę do odświeżenia swojej sofy lub innego mebla. Metoda ta świetnie się sprawdza, ponieważ jest całkowicie bezpieczna dla tkaniny. Jest to idealny sposób na odświeżenie tapicerki pomiędzy sesjami profesjonalnego prania metodą ekstrakcyjną.

Jak znaleźć odpowiednią firmę czyszczącą tapicerki?

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub innym mieście postępuj według schematu:

  1. Wpisz w wyszukiwarkę słowa: pranie tapicerki Warszawa
  2. Porównaj oferty dostępnych w Twoim regionie firm
  3. Wybierz najlepszą
  4. Zadzwoń i zamów pranie sofy

Specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres wyposażony w zaawansowany sprzęt piorący. Rozpozna on odpowiednio materiał oraz przeprowadzi proces prania sofy metodą ekstrakcyjną, która daje bardzo dobre wyniki. Proces czyszczenia nie zajmuje zbyt wiele czasu oraz nie powinien przysporzyć problemów domownikom lub pracownikom, którzy będą się w tym momencie znajdowali w biurze.

Nowoczesne pranie sofy – zalety oraz przebieg

Największą zaletą wynikającą z fachowej usługi jest oczywiście wysoki standard czystości, który osiągamy. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Bardzo istotne jest również to, że specjalistyczne czyszczenie sofy pozwala wyeliminować niebezpieczne dla naszego zdrowia drobnoustroje. Znajdują się one w warstwie brudu, niedostępnej dla odkurzaczy oraz innych domowych metod.

Wyeliminowanie tych zanieczyszczeń pozwala również pozbyć się uporczywego i nieprzyjemnego zapachu, który często towarzyszy starym lub po prostu zaniedbanym meblom. Dlatego, jeżeli Twoja kanapa pachnie nieprzyjemnie, możesz sobie szybko z tym poradzić poprzez zamówienie fachowej usługi.

Warto wspomnieć o tym, że wszystkie detergenty, które są wykorzystywane podczas fachowego czyszczenia, są bezpieczne dla domowników. Wliczają się w to również dzieci oraz zwierzęta domowe, dlatego nie masz powodu do obaw. Sprawdźmy teraz, jak wygląda proces prania sofy metodą ekstrakcyjną realizowany w domu klienta:

  1. Analiza materiału – pierwszy krok to rozpoznanie, jaki rodzaj materiału został wykorzystany do produkcji tkaniny. Pozwala to dobrać odpowiednie środki czystości.
  2. Odkurzanie – to najlepszy sposób na pozbycie się suchych zanieczyszczeń, które przyspieszają proces przecierania się materiału. Wydajne odkurzacze stosowane przez profesjonalne firmy pozwalają usunąć piach, okruchy, czy nawet sierść i włosy.
  3. Odplamianie – w niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie odplamiaczy. Są to wydajne środki czystości, które rozprowadza się wyłącznie po powierzchni plamy.
  4. Zasadnicze pranie – po całej powierzchni tapicerki rozprowadza się wcześniej wybrany środek. Wnika on w materiał. Wybawia zalegający tam brud. Następnie zostaje on odessany przy pomocy specjalnego ekstraktora ciśnieniowego. Po całym procesie materiał jest czysty, lecz lekko wilgotny. Jeżeli chcesz przyspieszyć proces schnięcia, możesz zwiększyć temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Artykuł sponsorowany

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu. 

Warto zobaczyć