Pomysły na modne szarości w naszym domu

Pomysły na modne szarości w naszym domu

Już od dawna możemy obserwować w naszych mieszkaniach modę na szarości. Współcześnie obejmuje ona przy tym nie tylko dodatki utrzymane w tym kolorze, ale także szare meble, podłogę oraz ściany. Jak zatem przygotować domowe pomieszczenia, jeśli zależy nam na tym, aby posiadały ten modny kolor i jak znaleźć takie szare drobiazgi, które będą idealnie pasowały do otoczenia? Warto skorzystać z kilku podpowiedzi. Szarość jest kolorem budzącym pozytywne skojarzenia.

Nie może być zresztą inaczej, skoro myśląc o niej mamy przed oczyma elegancję, spokój oraz harmonię. Docenić należy zresztą i to, że mówimy o kolorze uniwersalnym, a więc takim, który znajduje zastosowanie w większości wnętrz. Oczywiście, nie ma jednego tylko sposobu na łączenie szarości z innymi kolorami, wiele zależy więc przede wszystkim od tego, jak my sami chcemy postrzegać te wyzwanie. Jeśli jesteśmy minimalistami, a do tego podobają się nam klasyczne rozwiązania, najlepiej wykorzystywać w tym celu biel, czerń oraz elementy wykonane z drewna. Nie zaszkodzi również, jeśli zdecydujemy się na grę odcieniami szarości. To kolor na tyle uniwersalny, że można go łączyć zarówno z barwami mocnymi i energicznymi, jak i z pastelami.

szara podłoga w domuBardzo ciekawym pomysłem na oryginalne wnętrze może się okazać również szara podłoga. Jeśli się na nią zdecydujemy, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby szare były również ściany, choć zawsze możemy stawiać wówczas na nieco jaśniejszy odcień. Taki zabieg z pewnością zyska uznanie naszego otoczenia, można mieć bowiem pewność, że utrzymane w takiej tonacji wnętrze będzie wyglądać niebanalnie. Z szarą podłogą znakomicie korespondują też białe lub czarne meble. Ich obecność sprawia, że pomieszczenie jest postrzegane jako bardziej nowoczesne. Szara podłoga nie musi jednak wcale kojarzyć się z wnętrzem prostym i surowym, może być bowiem również bazą dla przytulnego pomieszczenia, w którym znajduje się wiele gadżetów.

Szarości można z powodzeniem wprowadzić także do salonu pamiętając, że jest on miejscem, w którym spędza się szczególnie wiele czasu. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie nawet wówczas, gdy mamy do czynienia z salonem, który jest połączony z kuchnią. Salon jest zwykle pomieszczeniem nie tylko dość dużym, ale i relatywnie jasnym, co sprawia, że możemy zdecydować się nawet na ciemniejszy odcień szarości nie obawiając się tego, że okaże się on przesadnie przygnębiający. Jeśli nie chcemy, aby wszystkie ściany były szare, na odcień taki możemy zdecydować się jedynie w odniesieniu do tej, która znajduje się za telewizorem, mamy bowiem do czynienia ze ścianą, która zawsze znajduje się w centrum uwagi.

O szarych ścianach można pomyśleć także w odniesieniu do kuchni. Tu mamy do czynienia z rozwiązaniem atrakcyjnym zwłaszcza wówczas, gdy same meble w kuchni są białe lub zostały wykonane z drewna. Szarość pasuje także do nowoczesnych mebli kolorowych. Nie trzeba przy tym wcale malować ścian farbą, równie dobrym pomysłem jest bowiem tapeta zwłaszcza, jeśli obecne są na niej ciekawe wzory. Na ścianach mogą pojawić się też elementy ozdobne, nawet w intensywnym, czerwonym kolorze.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.