Te narzędzia warsztatowe ma każdy amator

Te narzędzia warsztatowe ma każdy amator

Każdy majsterkowicz zawsze ma w swoim arsenale pewną liczbę narzędzi i sprzętu. Należą do nich młotki, szczypce oraz oczywiście śrubokręty. Jak przechowywać śrubokręty? Różne akcesoria mogą pomóc w utrzymaniu twoich narzędzi w idealnym porządku. Obejmują one:

  • Pudła.
  • Półki.
  • Stojaki.
  • Perforowane panele itp.

Skrzynki i walizki narzędziowe mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Pierwszy typ charakteryzuje się wyższą wytrzymałością i odpornością na zużycie, ale także kosztem. Drugi charakteryzuje się dobrą przestronnością i niską wagą. Półki do przechowywania narzędzi , sprzętu i materiałów eksploatacyjnych, powinny być metalowe. Mają wysokie właściwości wytrzymałościowe i mogą pomieścić znaczną ilość przedmiotów. Inne korzyści to możliwość rozbudowy, doskonała wydajność i łatwość produkcji. Panele perforowane to arkusz metalu lub materiału drewnopochodnego z usztywnieniami wzdłuż krawędzi i perforacjami na płaszczyźnie roboczej. Za ich pomocą możesz wygodnie rozmieścić narzędzia i niewielki sprzęt.

Jak przechowywać narzędzia w mieszkaniu, jeśli nie masz własnego warsztatu?

W takim przypadku zwykły balkon, przedpokój lub spiżarnia może służyć jako miejsce do przechowywania. W tym celu możesz kupić lub zbudować półki, stojaki lub całą szafkę do przechowywania narzędzi. Należy pamiętać, że jeśli jesteś zdeterminowany do przechowywania narzędzi na balkonie, musi on być przeszklony. Bez względu na to, gdzie przechowywać narzędzia w mieszkaniu, powinieneś przestrzegać kilku zaleceń:

  • Temperatura i wilgotność powinny być zawsze utrzymywane na tym samym poziomie. To ochroni inwentarz przed korozją.
  • Części robocze nie mogą stykać się ze sobą.
  • Unikaj bezpośredniego światła słonecznego.

Aby zorganizować wygodne miejsce do przechowywania w garażu, będziesz musiał wykonać dokładne obliczenia, skorzystać z narzędzi takich jak taśma miernicza lub linijka ślusarska. Istnieje kilka prostych zasad organizacji przestrzeni:

  • Dokładnie zaplanuj rozmieszczenie półek, szafek, paneli lub półek, określ ich rozmiar i oznaczenie.
  • Przygotuj niezbędne materiały.
  • Wykonaj otwory w ścianie i zainstaluj w nich kołki z haczykami, aby uzyskać lepsze mocowanie.

śrubokręty i wkręty

Śrubokręty rodzaje i podział

Śrubokręty znajdują zastosowanie zarówno w dużych gałęziach przemysłu, jak i w życiu codziennym. Istnieją dziesiątki rodzajów takich narzędzi o różnych konstrukcjach i przeznaczeniu. Niewłaściwy wybór modelu wkrętaka może spowodować uszkodzenie elementów złącznych i całkowite ich bezużyteczność.

Każdy najprostszy śrubokręt składa się z trzech elementów: rękojeści (plastikowej, drewnianej lub gumowej), metalowego pręta i końcówki roboczej. Najpopularniejsze końcówki to szczelina prosta (płaska) – SL. Jeden z najstarszych typów. Kształt rowka jest stosowany we wkrętach samogwintujących i wkrętach w produktach, które nie wymagają silnego dokręcania (konstrukcje o niskiej odpowiedzialności).

Wkrętaki płaskie można ostrzyć do klasycznego kształtu lub promienia. W pierwszym przypadku będą to dwie powierzchnie zbiegające się pod niewielkim kątem do płaskiego końca. W drugim wewnątrz znajduje się niewielki występ, który zapobiega odsuwaniu się końcówki od środka łba śruby. Gniazda krzyżowe - Śrubokręty otrzymały tę nazwę ze względu na kształt występów w końcówce, u której podstawy znajduje się krzyż. Czasami można je nazwać po prostu „krzyżowymi” lub „plusowymi”. Typ gniazda został opracowany przez J. Thompsona, ale później patent został sprzedany Henry'emu Phillipsowi. Dzięki takiej konstrukcji szczeliny rozwiązany został problem przemieszczenia wkrętaka podczas dokręcania, a takie łączniki można było stosować z narzędziami elektrycznymi i pneumatycznymi.

Śrubokręt Pz - Projekt jest podobny do Phillipsa, ale różni się punktem przecięcia krawędzi. Jeśli w PH kąt zbieżności boków jest zaokrąglony, to tutaj jest całkowicie prosty. Nie ma umownego podziału na rozmiary – jeden wkrętak nadaje się do wszystkich śrub z tego typu szczeliną. Dzięki dużemu kątowi i dużym ostrzom możliwe jest przenoszenie zwiększonego momentu obrotowego.Z kolei konfiguracja spline została opracowana przez tę samą firmę, która opracowała standard PZ. Wkrętaki do nich są wymienne i można ich używać bez szkody zarówno dla narzędzia, jak i elementów złącznych. Różnica polega na szerszym środku, który umożliwia osiowe przesunięcie końcówki wkrętaka. Taka konstrukcja zwiększa siłę pociągową wkrętaka i szczelin, co zmniejsza efekt wypychania. Aby zidentyfikować rodzaj szczeliny, na głowicę nakładane są dwa równoległe nacięcia.  

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.