Angielski styl aranżacji wnętrz

Angielski styl aranżacji wnętrz

Angielskie wnętrza utrzymane są w kolorach pastelowych, dużo w nich motywów kwiatowych raz prób osiągnięcia dystyngowanego klimatu.

Rys ogólny

Przez wieki Brytyjczycy wnieśli bardzo dużo do naszego współczesnego rozumienia sztuki i estetyki. Jednym znajważniejszych przejawów ich wpływów jest styl angielski w aranżacji domów i mieszkań. Jest on przytulny i konserwatywny, ale też całkiem sielski. Charakteryzują go silne, drewniane meble z miękkimi obiciami, otoczonegęstymi dywanami. Do tego masa dodatków, wszelkich bibelotów, szkła, zdjęć w ramkach.

Lubimy pastele i kwiaty

pastele i kwiaty we wnętrzu​Kolory pastelowe całkowicie dominują w angielskich pomieszczeniach. Do wyboru mamy odcienie beżu i kościsłoniowej, kolor wanilii, łososiowy i wszelkie możliwe błękity. Tło komponujemy z niebieskiego, czerwone izielonego. Duże znaczenie mają tkaniny. Powinny być w motywach kwiatowych, najlepiej związanych z różami. Naszczęście nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem odpowiednich rzeczy we w zasadzie wszystkichmożliwych deseniach czy fakturach. Stawiać należy raczej na te cięższe z nich, bogato zdobione. Kwiatowe dekoracje powinny pojawiać siew całym pomieszczeniu i właściwie na wszystkim, a jeśli ktoś boi sie przesytu,może sobie przypomnieć, że szkocka krata i pasy są nieodłącznymi częściami angielskiego sposobu bycia. Mogąsię one pojawiać nawet na porcelanie. Co ciekawe, zupełnie naturalne dla stylu angielskiego jest pomieszanieróżnego rodzaju wzornictwa. Zasłony nie muszą pasować do dywanów, ale być po prostu z tej samej parafii.Stworzy to bardzo dobre wrażenie.

Meble i dodatki

W przypadku mebli mamy dwie główne grupy, ciężki i bogato zdobione oraz głębokie i miękkie meblewypoczynkowe. W pierwszej grupie naszym sprzymierzeńcem jest eklektyzm wynikający z połączeń różnych epokpoprzez różne elementy umeblowania. Biel niektórych z nich nie powinna nas przerażać. Meble wypoczynkowe muszą zapewniać naprawdę dobry relaks, być obite grubymi tkaninami, a elementem obowiązkowym fotela jest podnóżek. Raczej unikamy prostoty, co powinno być też widoczne w dużej ilości dodatków zgranych z meblami. Anglicy maja zwyczaj chomikowania rzeczy, wiec wśród dodatków może znaleźć się zegar po dziadku, figurki przywiezione przez ciotkę i grube obrusy z wycieczki do Edynburga. 

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.