Jak tworzyć meble ze skrzynek po owocach?

Jak tworzyć meble ze skrzynek po owocach?

Choć mogło się wydawać, że moda na meble wykonane ze skrzynek po owocach będzie jedynie chwilowym trendem, dziś okazuje się, że jedynie przybiera ona na sile. Trudno się temu zresztą dziwić, skoro ze skrzynek po owocach można dziś wykonać różnorodne sprzęty wydając w tym celu jedynie niewielkie pieniądze.

To nadspodziewanie uniwersalne tworzywo. Osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami szybko odkrywają, że stosunkowo łatwo można przerobić je na meble, które będą nie tylko praktyczne, ale również oryginalne. Co ważne, meble te pasują do każdego wnętrza. Mogą pojawić się w salonach urządzonych w stylu vintage, pasują jednak także do przestrzeni nowoczesnych, utrzymanych w stylu minimalistycznym. Takie meble to oryginalne, zaskakujące, a przede wszystkim tanie dodatki, które znakomicie wpisują się w trendy, jakie obecnie obowiązują.

Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby skrzynki zmienić nie tylko w regały i stoliki, ale również w pufy, półki, a nawet w barek lub szafkę. Jeśli mielibyśmy wskazać na ograniczenia, najpoważniejsze wydają się te, jakie stawia nam nasza własna wyobraźnia. Co ważne, jeśli marzą się nam meble tego rodzaju, nie oznacza to wcale, że musimy zastanawiać się nad tym, gdzie kupić relatywnie nowe skrzynki po owocach. Czasem pomocne okazują się serwisy, na których pojawiają się ogłoszenia o tematyce rolniczej.

skrzynki po owocach

Używane skrzynki po owocach nie są wcale drogie, a ich ceny zaczynają się od zaledwie kilku złotych. Nie można jednak zapominać i o tym, że samo przechowywanie skrzynek powinno być właściwe. Tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć trzymanie ich pod dachem. Skrzynki można też nabyć na osiedlowym bazarku, gdzie czasem można liczyć na to, że przy większych zakupach otrzymamy je za darmo. Jeśli nie uśmiecha nam się renowacja używanych skrzynek, możemy też zdecydować się na zakup skrzynek dekoracyjnych.

Te są bardzo atrakcyjne wizualnie, należy jednak pamiętać, że ich cena będzie odpowiednio wyższa. Oczywiście, jeśli skrzynki po owocach mają się nam do czegoś przydać, konieczne stanie się ich odświeżenie. Tu pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje ich czyszczenie, a potem staranne szlifowanie z wykorzystaniem papieru ściernego. Nie można tez zapominać o tym, że w skrzynkach po owocach zwykle gromadzi się sporo pyłu. Ten najlepiej usunąć decydując się na ich ponowne mycie. Ostatnia faza przygotowań zakłada pomalowanie skrzynek farbą lub lakierem. Meble wykonane ze skrzynek po owocach są bardzo różnorodne. Najczęściej jednak mamy z nimi do czynienia na ścianie, gdzie tworzą oryginalne półki. Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie ich ze sobą w szafki, a nawet tworzenie całych regałów właśnie w ten sposób.

Cześć!

Zaprojektuj z nami swój ogród, balkon a nawet kuchnię. Daj się oczarować magii roślin i ziół, które mogą zagościć na dobre w Twoim domu.